Katecheza dla najmłodszych z Pluszowym Panem Jezusem: WSKRZESZENIE ŁAZARZA (J 11,1-45)

Vzkriesenie Lazara 1

 

Przygotujcie z dziećmi…

Pomalujcie drewniane pudełko na herbatę albo zwykłe pudełko z wieczkiem farbami plakatowymi na szaro lub czarno. Aby przypominało kamienny grób, do nakładania farb skorzystajcie z gąbki do naczyń. Obwiążcie bandażem jakąś laleczkę i zamknijcie ją w „grobie”. Wymieszajcie trochę soli z wodą, aby móc stworzyć na twarzy łzy.

Jak to zrobić?

Zastanówcie się wspólnie z dziećmi, dlaczego ludzie płaczą. Po każdym powodzie, który wymienicie, zetrzyjcie trochę łez z twarzy jednorazową chusteczką i wrzućcie ją do „grobu”. Zadajcie ciekawe pytanie: „Czy Pan Jezus także płakał?”

Odegrajcie przed dziećmi scenkę z ewangelii według św. Jana o wskrzeszeniu Łazarza. Do przedstawienia Marii i Marty, które przybiegną do Pana Jezusa, mogą posłużyć np. figurki z klocków. Ludzi pogrążonych w żałobie, znajdujących się wokół grobu, można przedstawić za pomocą pomiętych papierowych chusteczek. Wspólnie z Panem Jezusem krzyknijcie głośno: „Usuńcie kamień!” i „Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!”. Następnie pozwólcie się przeniknąć dziecięcej radości z wskrzeszenia Łazarza.

Główna myśl

Pan Jezus płacze z nami, gdy jesteśmy smutni. Ale jest też wszechmocnym Bogiem, który potrafi przemienić wszystkie łzy smutku w radość, tak jak wskrzesił Łazarza z martwych.

 

Vzkriesenie Lazara 2

Nasze chrześcijańskie figurki pluszowe można znaleźć na stronie www.mercytoys.pl .

Z powrotem do sklepu